Добро пожаловать на Новости образования 23.06.2021 г. | 00:05

Висновки, що випливають з теорії «раціональних очікувань»

  • 23.07.2009 г. | 15:04

Теорія «раціональних очікувань» розглядає реакцію учасників економічної діяльності на зміни кон'юнктури, заходи економічної політики.

На відміну від адаптивних, раціональні очікування спираються не тільки на досвід минулого, а й на прогнозування, оцінку майбутніх подій. Прихильники цієї теорії виходять з того, що «економічні суб'єкти» не схильні пасивно очікувати на зміни економічного курсу. Спираючись на обширну інформацію, вони вгадують імовірні наслідки грошово-кредитної і фінансово-бюджетної політики, приймають раціональні рішення, які здатні врівноважувати дії державних структур. Підприємці та населення не просто екстраполюють процеси і тенденції, а прагнуть зрозуміти сутність та логіку тих, хто здійснює регулювання економіки.

Засновники теорії «раціональних очікувань» дотримуються поглядів, багато в чому подібних до концепції монетаристів. Втручання держави в економічне життя вони вважають неприйнятним не тільки в довгостроковому, а й у короткостроковому плані. На їхню думку, великі фірми мають у своєму розпорядженні досить повну інформацію і швидко реагують на прийняті «нагорі» рішення. Фірми здатні не тільки прогнозувати «економічну погоду», а й передбачати ймовірні дії правлячих кіл. Грошове «підкачування» попиту призводить не до зростання виробництва, а до інфляційного сплеску цін.

Як і М. Фрідмен, Р. Лукас та інші провідні теоретики «раціональних очікувань», виходять з того, що ринкова економіка сама здатна відновлювати порушену рівновагу. Ціни досить гнучкі і рухливі, їх коливання відбуваються на рівні фірм. На макрорівні ціни вирівнюються. Втручання держави лише порушує процес ринкового саморегулювання.

Проблема обліку «раціональних очікувань» — це проблема дієвості економічної політики, її здатність впливати на хід економічних подій.

 

Висновки, що випливають з теорії «раціональних очікувань» | 0 Комментарии | Создать учётную запись

Следующие комментарии принадлежат тем, кто их опубликовал. Этот сайт не несёт ответственности за содержание комментариев.


Функции пользователя

Войти

С нами:

Гости: 11

Лучшее


Что нового

СТАТЬИ за последние 24 часов

Новых статей нет

КОММЕНТАРИИ за последние 2 дней

Нет новых комментариев

Poll

Независимое тестирование

Как Вы считаете, улучшило ли качество образования в Украине внедрение независимого тестирования?

  •  Да
  •  Нет
  •  Сложно сказать

Результаты
Other polls | 1,251 voters | 10 Комментарии