Добро пожаловать на Новости образования 06.05.2021 г. | 04:27

Економічний розвиток та основні теорії трансформаційних станів економічних систем

  • 28.02.2009 г. | 20:54

Зазначимо, такі категорії як:   капітал, надприбуток, криза, тощо були опрацьовані К.Марксом в його роботі«Капітал»,де певні результати його економічного вчення є актуальними і сьогодні(див. Додаток №1 до цієї Лекції).   Категорії Капітал й  Інвестиції – це категорія Власності. В Україні ж специфікою функціонування капіталу є зрощення Влади з Капіталом.        

             Між тим, процес зрощення Влади і Власності, досяг такого рівня, що Влада породжує надприбутки капіталу. Така ситуація існує як на рівні держави в цілому, так і на рівні окремих галузей, підприємств, корпорацій, тому країна і має відповідний економічний розвиток.

            Першою працею з проблем економічного розвитку формально вважають роботу А.Сміта (1723-1790) «Дослідження про природу і причини багатства народів» (1776 р.) - це 18 ст. Формально - тому, що системні дослідження проблем та процесів економічного розвитку «Країн, що розвиваються», проводяться лише останні сорок років, а дослідження «трансформаційних економік» - останні 15-16 років.

            У 19 ст. (у результаті науково-технічного прогресу у галузі ресурсів і техніки) основна увага щодо економічного розвитку приділялась миттєвим проблемам щодо розподілу доходів, цінності й загальної рівноваги, за автономні фактори приймалися народонаселення і технічний прогрес. Проте, визначення економічної сутності розвитку теж зазнало суттєвих змін:

  1. Розвиток - поступовий процес, для якого характерні, як правило, органічне зростання та еволюційний характер.
  2. Розвиток - гармонійний процес, блага якого дістаються всім головним групам одержувачів доходів та поширюється на всю систему, оскільки економіка має такий характер, що всі її елементи взаємозалежні й доповнюють один одного.
  3. Можна розраховувати на постійний економічний прогрес, тому що результати відкриття нових джерел ресурсів і технічних нововведень, переважають ефект віддачі у порівнянні з споконвічними ресурсами. У 20 ст. факти економічної дійсності перших десятиліть внесли відповідні зміни у трактування економічного розвитку в умовах капіталізму.   

 


Функции пользователя

Войти

С нами:

Гости: 16

Лучшее


Что нового

СТАТЬИ за последние 24 часов

Новых статей нет

КОММЕНТАРИИ за последние 2 дней

Нет новых комментариев

Poll

Независимое тестирование

Как Вы считаете, улучшило ли качество образования в Украине внедрение независимого тестирования?

  •  Да
  •  Нет
  •  Сложно сказать

Результаты
Other polls | 1,251 voters | 10 Комментарии