Добро пожаловать на Новости образования 12.08.2020 г. | 04:45

28 березня всесвiтнiй день Землi. Вимкни світло – врятуй планету!

  • 20.03.2009 г. | 14:54

Земля вид з космосу «Година Землі» – світова акція, яка була створеня Всесвітнім фондом природи, головним завданням якої є залучення людей, приватних компаній, представників правлячих структур та громадських утворень вимкнути світло рiвно на одну годину. Зробити це слід 28 березня о 20 годині 30 хвилин. Така ініціатива покаже підтримку населенням планети боротьби зі змінами клімату.

– Ми розпочали цей  захід ще у 2007 році в Сіднеї, коли 2 мільйони людей вимкнули світло у своїх оселях, – розповідає Андреас Бекман, заступник директора програми Всесвітнього фонду природи. – Вже буквально за рік після впровадження такої ідеї до нас приєдналися понад 50 мільйонів людей з різних міст світу. В 2009 році основним завданням «Години Землі» є залучення до участі понад мільярда людей у 1000 містах.

Світовою акцією наразі зацікавилися у Києві, Одесі та Рівному. До «фінального» моменту організатори планують залучити практично всі міста України. На проведення ж заходу в Україні вже відгукнулися Кабінет міністрів України, Міністерство охорони навколишнього середовища та Національне агентство з ефективного використання енергетичних ресурсів.

Міська влада також пообіцяла підтримати акцію. У мерії готові вимкнути світло на будівлях, що перебувають у її розпорядженні. Одеса, зі свого боку, пообіцяла вимкнути світло в центральній частині міста. Так що 28 березня крім Ейфелевої вежі в Парижі, будівлі Опери в Австралії, на годину світло згасне й на Дерибасівській вулиці, в Оперному театрі, на Приморському бульварі та у будинках, що підпорядковуються владі одного з курортних міст України. У Рівному навіть запропонували власну програму проведення акції, проте офіційно її оприлюднять лише в березні.

– Кияни зацікавлені у проведенні такої акції, – каже координатор «Години Землі» в Україні Андрій Білоконь. – Жителі столиці є найактивнішими інтернет-користувачами і становлять більшість серед відвідувачів сайту «Година Землі». Створюються блоги, розміщуються банери, інформація передається через всесвітню мережу та безпосередньо від людини до людини. Загалом – це саме те, що ми хотіли отримати. Варто пам’ятати, що ми не закликаємо повністю вимикати світло в усьому місті, а лише відмовитися від тих чи інших електроприладів. Ми саме намагаємося домовитися з «Київенерго», аби потім у людей не виникли непорозуміння.

За словами Андреаса Бекмана, дуже важливо, аби українська столиця взяла участь у цьому заході й стала символом приєднання України до акції та світового співтовариства. Кияни, активно долучившись до «Години Землі», допоможуть привернути увагу людей і в інших містах.

Українські зірки також не залишилися байдужими до акції. До списку голлівудських зірок додалися й не менш відомі наші – Лілія Пустовіт, Юрій Горбунов, гурти «Крихітка Цахес», Esthetic Education та інші.

Солістка гурту «Крихітка Цахес» Каша Сальцова впевнена, що таке приєднання до проекту посилить небайдужість людини до природних проблем. За словами співачки, музиканти навіть готові провести акустичний концерт. До того ж, популярний український гурт є ініціатором ще однієї акції, покликаної зменшити використання виробів з пластику.
«Годину Землі» підтримали й молодіжні організації Києва – «Зелена хвиля», організація українських скаутів, Регіональний центр розповсюдження екологічних знань тощо.

Фінансуванням акції займаються її спонсори. Так, наприклад, компанія «Тетропак» уже інвестувала в проект 8 тисяч євро на проведення рекламної кампанії.

З першого березня у столиці з’являться бігборди зі слоганом «Вимкни світло – врятуй Землю». Організатори переконані, що така ініціатива допоможе не лише привернути людську увагу до проблем навколишнього середовища, а й зекономити електроенергію. Адже, до прикладу, в Сіднеї після проведення цієї акції фахівці підрахували, що 55 відсотків осіб, які взяли участь у «Годині Землі», зберегли понад 11 відсотків енергії всієї країни.

Джерело: Вечірній Київ

28 березня всесвiтнiй день Землi. Вимкни світло – врятуй планету! | 0 Комментарии | Создать учётную запись

Следующие комментарии принадлежат тем, кто их опубликовал. Этот сайт не несёт ответственности за содержание комментариев.


Функции пользователя

Войти

С нами:

Гости: 15

Лучшее


Что нового

СТАТЬИ за последние 24 часов

Новых статей нет

КОММЕНТАРИИ за последние 2 дней

Нет новых комментариев

Poll

Независимое тестирование

Как Вы считаете, улучшило ли качество образования в Украине внедрение независимого тестирования?

  •  Да
  •  Нет
  •  Сложно сказать

Результаты
Other polls | 1,243 voters | 10 Комментарии