Добро пожаловать на Новости образования 14.08.2022 г. | 22:40

Де краще отримувати аграрну освіту

  • 27.09.2018 г. | 11:14
В останні роки аграрна галузь стала рушійним локомотивом національної економіки України. Успіхи вітчизняного бізнесу в сільськогосподарській сфері створюють передумови для створення нових робочих місць, а також для впровадження новацій і технологічного вдосконалення виробничих потужностей агропідприємств та фермерських господарств.

У свою чергу, така потреба актуалізує питання про необхідність залучення до роботи випускників аграрних і технічних вузів.

Сьогодні багато молодих людей не проти зв'язати свою долю з аграрним сектором. На відміну від промисловості або сфери обслуговування, молодь бачить реальні перспективи професійного та особистісного зростання в агробізнесі. Тим більше, що на даний момент певна кадрова проблема породжує великий запит на молодих, кваліфікованих фахівців.

Статистика говорить про те, що в аграрних вузах України навчаються приблизно 250 тис. Чоловік. І перед кожним таким студентом стоїть закономірний і вельми логічне запитання: чи правильно він вчинив, обравши шлях вітчизняної освіти?

На думку багатьох експертів, рівень підготовки в українських аграрних вузах не відповідає сучасним тенденціям і запитам аграрного бізнесу. Українські вузи повинні давати системні знання, засновані на передових інноваціях, які враховують вимоги сільськогосподарського виробництва та світової аграрної науки. Важливо, щоб випускники отримували знання про те, як раціонально з мінімізацією ризиків використовувати ресурси, провести моніторинг якості продукції, підвищити урожай, а не тільки як лікувати рослини, коли сіяти і збирати врожай.

Серед головних проблем українських аграрних вузів потрібно виділити і такі як недостатній професійний рівень педагогів, зменшення фінансування і держзамовлення на аграрні спеціальності, труднощі збереження за навчальними закладами земельних ділянок, на яких студенти повинні проходити практику. Комплекс цих проблем знижує рівень кваліфікації випускників, ніж створює проблеми як для молодих фахівців, так і для аграрних компаній.

У той же час, всі ми прекрасно розуміємо, що отримати аграрну освiту за кордоном можуть собі дозволити одиниці. Вартість навчання в Польщі, Чехії чи Угорщини в рази перевищує вартість навчання в українських вузах. А якщо говорити про навчання в США, Канаді, Франції або Великобританії, вартість навчання в університетах буде просто непосильною для більшості молодих українців.

З цим слід питання: який же шлях обрати молодій людині, спраглому отримати аграрну освіту?

Відповідь на це питання вимагає комплексного підходу і взаємодії всіх стейкхолдерів.

В першу чергу, в цьому повинні бути зацікавлені держава, аграрні навчальні заклади та агробізнес. Саме вони повинні постійно взаємодіяти і створювати сучасні умови навчання для молоді.

Державі необхідно переглянути свою політику і збільшити державне замовлення, а також фінансування аграрних вузів. Аграрні навчальні заклади повинні весь час навчатися самі, щоб мати можливість давати якісні знання іншим. Аграрним компаніям також необхідно системно і ефективно працювати зі студентами і молодими спеціалістами: вести з ними діалог, ділячись досвідом та експертизою, реалізовувати корисні освітні проекти, впроваджувати практики та стажування, бути відкритими для молоді без досвіду роботи. Крім того, правильним в даному контексті бачиться думка президента асоціації Український клуб аграрного бізнесу Алекса Ліссітси про створення Єдиної бази практичного навчання студентів. У цій базі бізнес мав би можливість давати пропозиції аграрним освітнім установам і студентам. Таким чином, студенти та викладачі мали б чітке уявлення про сучасні вимоги агрокомпаній до своїх майбутніх працівників.

Також аграрні компанії могли б об'єднати свої зусилля і створити умови для кращих студентів аграрних вузів пройти практику за кордоном. Даний формат сприяв би розширенню кругозору молодих фахівців, а також удосконалення ними практичних навичок згідно передовим технологіям зарубіжних країн.

Повертаючись до питання про те, де краще отримувати аграрну освіту, потрібно чесно відповісти собі, з якою країною ви пов'язуєте своє майбутнє. З огляду на сучасні тенденції агроринку України, відносну дешевизну аграрної освіти у нас на батьківщині, а також наявність розуміння у всіх зацікавлених сторін щодо необхідності поліпшення якості аграрної освіти в Україні, в найближчі роки більшість абітурієнтів матиме бажання здобувати освіту на батьківщині. Чому? Тому що сьогодні аграрна сфера України відкриває нові можливості, які емігрант може ніколи не отримати в будь-якій країні.
Де краще отримувати аграрну освіту | 0 Комментарии | Создать учётную запись

Следующие комментарии принадлежат тем, кто их опубликовал. Этот сайт не несёт ответственности за содержание комментариев.


Функции пользователя

Войти

С нами:

Гости: 9

Лучшее


Что нового

СТАТЬИ за последние 24 часов

Новых статей нет

КОММЕНТАРИИ за последние 2 дней

Нет новых комментариев

Poll

Независимое тестирование

Как Вы считаете, улучшило ли качество образования в Украине внедрение независимого тестирования?

  •  Да
  •  Нет
  •  Сложно сказать

Результаты
Other polls | 1,251 voters | 10 Комментарии