Добро пожаловать на Новости образования 29.09.2020 г. | 12:26

ВИТОКИ ТА ЕВОЛЮЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ

  • 02.09.2009 г. | 18:01

Першу спробу оцінити людський капітал, як вважають історики, зробив фундатор західної політекономії У.Петті в своїй «Політичній арифметиці». Правда, він її не завершив у вигляді самостійної концепції.

Потім приблизно через 200 років подібні оцінки були зроблені німецьким статистиком Е. Енжелем і англійським економістом Дж. Ніколсоном. Засновник кембриджської школи політекономії А. Маршалл розрізняв матеріальний і особистий капітали, але до останнього відносив головним чином витрати батьків на навчання дітей.

В умовах НТП в середені 20 ст. набула поширення концепція людського капіталу. ЇЇ розробники – Шульц і Беккер – прихильники вільної конкуренції і ціноутворення. Пізніше розробкою цих проблем стали займатися такі дослідники як Дж.Кендрік, Ц.Гріліхес , Е.Денісон та інші. Між іншим, хочу зазначити, що Г.Беккер, досліджуючи проблеми людського капіталу, став одним з першовідкривачів цілого сімейства нових розділів економічної теорії, зокрема: економіки дискримінації, економіки зовнішнього господарства, економіки злочинності та інших.

Беккер (Becker) Гаррі Стенлі (н.1930) - відомий американський економіст. Розробив теорію формування людського капіталу, заклав основи економічних тео-рій злочинності,сім'ї,сімейних відносин. Лауреат Нобелівської премії(1992) «за роз-виток сфери застосування мікроекономічного аналізу на широкий спектр людської поведінки і відносин між індивідами, навіть не пов'язаними з ринковою діяльністю».

Шульц (Schultz) Теодор Вільям (1902-1998) - відомий американський економіст. Основні праці присвячені дослідженню проблем людських ресурсів, економіки осві-ти і економіки сільського господарства. Лауреат Нобелівської премії (1979) «за піо-нерні дослідження проблем економіч. розвитку –проблем країн, що розвиваються».


Функции пользователя

Войти

С нами:

Гости: 18

Лучшее


Что нового

СТАТЬИ за последние 24 часов

Новых статей нет

КОММЕНТАРИИ за последние 2 дней

Нет новых комментариев

Poll

Независимое тестирование

Как Вы считаете, улучшило ли качество образования в Украине внедрение независимого тестирования?

  •  Да
  •  Нет
  •  Сложно сказать

Результаты
Other polls | 1,244 voters | 10 Комментарии