Добро пожаловать на Новости образования 04.06.2020 г. | 01:36

Вплив права власності на ринок

  • 02.09.2009 г. | 17:51

Право власності (захист власності), що зафіксовано державними актами і проведено в життя через юридичні канали, є неодмінною умовою ринкового обміну.

Коли власність може бути швидко і гарантовано передана від однієї особи до іншої, то ресурси швидко переливаються туди, де вони використовуються найбільш ефективно. Але, якщо суспільство недостатнє чітко встановлює права власності і не звертає уваги на створення механізмів ринку, за допомогою яких майно може бути перерозподілене і використано тими, хто пропонує саму високу ціну, то ресурси будуть використані неефективно і суспільство не отримує максимальної вигоди. Саме тому, наявність прав власності у взаємодії з прозорими ринковими механізмами конкуренції може дати ефективне господарювання, відповідно, і знання ринку, і готовність нести ризик у досягненні своєї вигоди передбачає, безперечно, існування достатньо стабільної і юридично захищеної економічної системи.

Економічна реалізація права власності та можливість присвоєння результатів підприємницької діяльності спонукують власників прагнути до збільшення джерел своїх доходів. При чому, коли власність і доходи від власності достатньо захищені, то певна частина доходів буде неодмінно спрямована на нагромадження. Це призводить до збільшення розмірів капіталу, підсилює економічну могутність власників, розширює можливість зростання добробуту і у власників і у суспільстві в цілому. До того ж, законне право на власність (право власності) слугує своєрідною заставою інвестиційної діяльності. Відповідно виникає реальна потреба в кредиті і його продуктивному використанні.

Володіння і розпорядження власністю породжує у власників гордість за свої досягнення, за ефективність своєї підприємницької діяльності. Це стимулює розвиток особистості підприємця і як професіонала, і як громадянина через усвідомлення того, що через незалежне розпорядження своїми вчинками, кроками, діями як фахівця, він має змогу брати активну участь у задоволенні суспільних інтересів і виступати свідомим громадянином суспільства. Така психологічна спрямованість, звичайно, перетворюється в почуття відповідальності за ефективне функціонування основних ресурсів суспільства. Це приносить користь як приватній особі, колективові, так і суспільству в цілому. Тут знаходиться джерело добродійності і філантропії, у якому власне прагнення до вигоди перетворюється у вигоди для всього суспільства.
 

Вплив права власності на ринок | 0 Комментарии | Создать учётную запись

Следующие комментарии принадлежат тем, кто их опубликовал. Этот сайт не несёт ответственности за содержание комментариев.


Функции пользователя

Войти

С нами:

Гости: 18

Лучшее


Что нового

СТАТЬИ за последние 24 часов

Новых статей нет

КОММЕНТАРИИ за последние 2 дней

Нет новых комментариев

Poll

Независимое тестирование

Как Вы считаете, улучшило ли качество образования в Украине внедрение независимого тестирования?

  •  Да
  •  Нет
  •  Сложно сказать

Результаты
Other polls | 1,242 voters | 10 Комментарии