Добро пожаловать на Новости образования 15.09.2019 г. | 13:09

10. Зміст відомої теорії кооперації М. Тугана-Барановського

  • 03.05.2009 г. | 12:10

В українській економічній літературі існує відома теорія кооперації М.Тугана-Барановського. Він зробив величезний внесок у дослідження історії, теорії і практики кооперативного руху.

М.Тугана-Барановського став одним з основоположників кооперативної теорії. Серед багатьох праць із цієї тематики варто виділити головне його дослідження – «Соціальні основи кооперації» (1919 р.), в якому український вчений здійснив глибокі теоретичні узагальнення цієї проблеми, поєднав світовий і вітчизняний досвід. Наукові ідеї і практичні рекомендації названої праці набули визнання в усьому світі, справили істотний вплив на подальшу еволюцію кооперативної теорії.

На думку Тугана-Барановського, кооперовані підприємства – єдина форма господарської організації, що виникла в результаті свідомої діяльності певних соціальних груп населення з метою вдосконалення наявної системи господарювання.

Якщо розвиток підприємницької, тобто капіталістичної, форми господарювання є процесом природним, об'єктивним, то розвиток кооперації, як вважав дослідник, започатковується внаслідок впливу на ринкове суспільство соціалістичного ідеалу, сутність якого полягає в прагненні до економічної рівності всіх членів суспільства і соціальної справедливості на основі заперечення приватної власності.

З цього приводу вчений зазначав, що кооперація за внутрішньою економічною природою має багато спільного з капіталістичним підприємництвом, однак вона є підприємництвом некапіталістичного типу. Капіталістичне підприємництво здійснюється заради прибутку, а кооперативне, за його переконанням, ніколи не має на меті тільки наживу. В боротьбі з капіталістичними принципами підприємництва Туган-Барановський вбачав сутність кооперативного руху, кооперація служить не підприємцям, а тим, хто страждає від їх експлуатації. Кооперація, на думку українського економіста, стає формою захисту трудящих від натиску капіталу. З капіталістичним підприємництвом як типом господарської організації суспільства може боротись тільки кооперативне.

Кооперація економіки – це боротьба за новий соціальний устрій мирними засобами, без насильства.

 

10. Зміст відомої теорії кооперації М. Тугана-Барановського | 0 Комментарии | Создать учётную запись

Следующие комментарии принадлежат тем, кто их опубликовал. Этот сайт не несёт ответственности за содержание комментариев.


Функции пользователя

Войти

С нами:

Гости: 13

Предыдущие статьи

Лучшее

Купить карнавальный костюм
Костюм Nike. Теплый. Красивый, не дорогой
masochka.com


Что нового

СТАТЬИ за последние 24 часов

Новых статей нет

КОММЕНТАРИИ за последние 2 дней

Нет новых комментариев

Poll

Независимое тестирование

Как Вы считаете, улучшило ли качество образования в Украине внедрение независимого тестирования?

  •  Да
  •  Нет
  •  Сложно сказать

Результаты
Other polls | 1,237 voters | 10 Комментарии