Добро пожаловать на Новости образования 23.07.2019 г. | 10:28

5. Розвиток М. Зібером марксистського економічне вчення в Україні

  • 11.04.2009 г. | 17:00

Проте, серед українських економістів 70–80-х років Зібер найбільш відомий як популяризатор і захисник економічного вчення К.Маркса. Ще у магістерській дисертації «Теорія цінності й капіталу Д.Рікардо у зв'язку з пізнішими доповненнями і роз'ясненнями», яку Зібер захистив у 1871 р., він доводив, що теорія вартості й капіталу К.Маркса є прямим продовженням і розвитком теорії А.Сміта і Д.Рікардо в нових умовах. Протягом 1876–1882 рр. Зібер пише й публікує низку статей під загальною назвою «Економічна теорія Карла Маркса», в яких викладає і коментує зміст першого тому «Капіталу». У 1885 р. побачила світ його праця «Давід Рікардо і Карл Маркс у їх суспільно-економічних дослідженнях», у якій продовжується широка популяризація марксистської політичної економії. Як коментатор і популяризатор марксистського економічного вчення Зібер намагається показати антагоністичні суперечності капіталістичного виробництва, всіляко обстоює теорію трудової цінності й теорію додаткової вартості, детально аналізує розвиток форми вартості та процес виникнення грошей, характеризує їх функції.

Значну увагу в своїх працях Зібер приділяв аналізу категорій капіталу і прибутку. Теорію додаткової вартості К.Маркса він називає найвищим досягненням людської економічної думки. Український економіст повністю сприйняв марксистську ідею про закономірність зміни суспільно-економічних формацій, проте заперечував її революційні висновки. Новий суспільний лад – соціалізм, – на його думку, здійсниться внаслідок поступового еволюційного розвитку капіталізму, в межах якого відбудеться соціалізація виробничих відносин. Він сподівався також, що новий колективістський соціальний устрій виникне на основі міжнародної домовленості урядів провідних капіталістичних країн.

 

5. Розвиток М. Зібером марксистського економічне вчення в Україні | 0 Комментарии | Создать учётную запись

Следующие комментарии принадлежат тем, кто их опубликовал. Этот сайт не несёт ответственности за содержание комментариев.


Функции пользователя

Войти

С нами:

Гости: 14

Лучшее


Что нового

СТАТЬИ за последние 24 часов

Новых статей нет

КОММЕНТАРИИ за последние 2 дней

Нет новых комментариев

Poll

Независимое тестирование

Как Вы считаете, улучшило ли качество образования в Украине внедрение независимого тестирования?

  •  Да
  •  Нет
  •  Сложно сказать

Результаты
Other polls | 1,237 voters | 10 Комментарии