Добро пожаловать на Новости образования 12.08.2020 г. | 03:34

ЗАСТІЙ ЕКОНОМІЧНОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ – ПАНУВАННЯ ТОТАЛІТАРИЗМУ

  • 16.03.2009 г. | 17:46

У період панування тоталітарної системи, який охопив З0–80-ті роки XX ст., було проголошено завершення побудови соціалізму, повну, остаточну і безповоротну його перемогу та початок епохи переходу до комунізму.

Панування командно-адміністративної системи призвело до застою економічної думки в Україні. На початку 30-х років в економічній літературі ще можна було зустріти думки, що якоюсь мірою суперечили офіційному курсу. Зокрема, певних успіхів було досягнуто в трактуванні проблем товарно-грошових відносин, впровадження господарського розрахунку на державних підприємствах, впливу на економіку регулюючої ролі ринку. Деякі економісти (Я.Дімайштейн, М.Соболев, Л.Діц та ін.) визначали: негативні наслідки Централізованого ціноутворення; товарний дефіцит; диспропорції економічного розвитку, тощо. Але, всіх їх піддавали нищівній критиці офіційні економісти. Особливе місце у цей період займала критика так званої волобуєвщини як прояву націоналізму в українській науці. М.Волобуєв у 1928 р. виступив з публікаціями, в яких розвивав ідеї про переваги самостійного економічного розвитку України. На думку М.Волобуєва, Україна має достатній економічний потенціал, щоб самостійно інтегруватися до світового господарства, за це його проголосили ворогом соціалізму і Радянської Держави та згодом репресували. Ворожими також оголосили економічні погляди Є.Слуцького, О.Чаянова, О.Челінцева, відкинувши їхні плани аграрних реформ.

На завершення побіжного перегляду процесу репресій економічної думки в Україні не можна не згадати ще про одного визначного вченого-економіста зі світовим ім’ям, росіянина – учня М.І. Туган-Барановського, Миколу Кондратьєва, який страчений у 1938 р.


Функции пользователя

Войти

С нами:

Гости: 22

Лучшее

Распродажа керамогранит
Керамогранит и керамическая
piastrella-group.ru


Что нового

СТАТЬИ за последние 24 часов

Новых статей нет

КОММЕНТАРИИ за последние 2 дней

Нет новых комментариев

Poll

Независимое тестирование

Как Вы считаете, улучшило ли качество образования в Украине внедрение независимого тестирования?

  •  Да
  •  Нет
  •  Сложно сказать

Результаты
Other polls | 1,243 voters | 10 Комментарии