Добро пожаловать на Новости образования 01.07.2022 г. | 16:26

Економічний розвиток та основні теорії трансформаційних станів економічних систем

  • 28.02.2009 г. | 20:54

 Економічна теорія як напрям мислення, являє собою відгалуження системної логіки, що за допомогою використання своїх аксіом і максим формують модель економічної системи суспільства, а також, зокрема, демонструють: як, наприклад, може суспільство із традиційно укладеним натуральним господарством або укладеною плановою економікою та з високим рівнем рівності трансформуватися в сучасну державу із високопродуктивною та ефективною економікою.

Таким чином, сучасна економічна теорія допомагає зрозуміти головні проблеми та перспективи розвитку більш ніж 80% населення світу, для яких зубожіння та низькі рівні доходів - це повсякденні фактори життя (до цієї категорії, нажаль, за останні 16 років «перейшла» і Україна). Тому, саме ця наука формує Вашу, як особистостей, громадянську позицію, свідомість та відповідальність, впливаючи на становлення і національної свідомості, і ринкової свідомості, і ринкової культури.

            Отже, економічний розвиток, в його класичному трактуванні, детермінується «поділом праці» і спеціалізацією. Однак поділ праці може посилювати темпи економічного розвитку тільки завдяки нагромадженню капіталу. Отже заощадження - необхідна передумова економічного розвитку. Іншим чинником, що лімітує поділ праці, є «розміри ринку». Внутрішня міжрегіональна і міжнародна торгівля може сприятливо впливати на економічний розвиток, забезпечуючи достатній попит. Але, відразу проаналізуйте в Україні щодо специфіки функціонування капіталу та процесу заощадження, а також стосовно природи первісного нагромадження капіталу, яка в основному базується на розкраданні державного майна. Зокрема, в Україні специфіка формування ринку капіталів полягає в тому, що зростання капіталів відбувається не в результаті закономірних процесів концентрації та централізації капіталу, не в результаті зростання суспільного капіталу у вартісному і в матеріальному вираженні, а за рахунок перерозподілу раніше створеного національного ресурсу і багатства через роздержавлення і приватизацію на користь тієї меншості, яка вже нагромадила певний капітал (політичний, економічний) за часів СРСР. До того ж цей продуктивний капітал, створений за часів соціалізму, відповідно його частка, є фізично й морально застарілою і тому можна розраховувати лише на просте відтворення у провідних галузях, а реальна можливість розширеного відтворення буде тільки за умов активного інвестиційного процесу.


Функции пользователя

Войти

С нами:

Гости: 7

Лучшее


Что нового

СТАТЬИ за последние 24 часов

Новых статей нет

КОММЕНТАРИИ за последние 2 дней

Нет новых комментариев

Poll

Независимое тестирование

Как Вы считаете, улучшило ли качество образования в Украине внедрение независимого тестирования?

  •  Да
  •  Нет
  •  Сложно сказать

Результаты
Other polls | 1,251 voters | 10 Комментарии